Igemehaiguste parodontoosi ning parodontiidi puhul on luu resorptsioon vältimatu. Üsna sageli on patsiendid veendunud, et sellise diagnoosi puhul on implantaatide paigaldamine võimatu, sest organism ei võta neid omaks. Implantaat mitte ei ole võimatu, vaid on hoopiski üks väheseid lahendusi antud probleemile. Operatsioon võib aidata peatada haiguse edasise arengu. Sellest hoolimata on operatsioon vaja läbi viia remissiooni staadiumis – sümptomite olulisel nõrgenemisel. Selle tõttu on vaja esmalt läbida igemete ravi parodontoloogi juures.
Parodontoosile on iseloomulik kudede kahjustamine, mis põhjustab igemete verevarustuse kahjustumist, hammaste põletikulisust ning hambaluu hõrenemist. Haigus on suhteliselt haruldane ning esineb 1-8% patsientidest. Haiguse arengu põhjused ei ole täpselt kindlaks tehtud. Eeldatakse, et aluseks on pärilik eelsoodumus ja süsteemsed haigused (diabeet, vegetovaskulaarne düstoonia, hüpertensioon, ateroskleroos). Parodontoosi esimeses staadiumis säilib hammaste stabiilsus. Hambakaela hõrenedes ei teki igemetaskud ning puudub põletik. Hammaste liikumine tekib raskes staadiumis ning toob kaasa nende väljakukkumise.
Parodontoos teeb hammaste implantatsiooni raskeks, kuid ei ole vastunäidustatud. Klassikalise kaheastmelise implantatsiooni läbiviimine on keerukas, sest haigusega kaasneb luu hõrenemine ning implantaadi paigaldamiseks peaks alveolaarsel luul olema piisav maht.
Luu siirdamine ja sinus-lift ei anna alati häid tulemusi. Siirdatud materjali omaks võtmise protsessi aeg on väga pikk. Kõige vastuvõetavam viis hammaste taastamiseks on basaalne implantatsioon. Antud meetod võimaldab implantaatidel kohaneda, vaatamata märkimisväärsele puudusele luumahus.
Tehke taotlus saidil ja me võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel.
|
Registreeruge diagnostika jaoks
|