

Inimene on alati tahtnud atraktiivne välja näha. Tänapäeva maailmas on soov "end parandada" saanud eriti suure tähelepanu osaliseks. Tekkinud on uued meditsiinivaldkonnad ja terved teadusharud nagu kosmetoloogia, implantatsioon jms. See trend ei ole mööda läinud ka hambaarstindusest. Me rääkisime esteetilisest stomatoloogiast Implanttihoito kliiniku peaarst Dmitri Filipenkoga.
Võimatu on ette kujutada inimest, kes oma hammaste ja imidži eest hoolitseb, kuid kes rahulduks naeratusega, mis ei näe terve ja ilus välja. Siiski ei ole kõik meist lapsepõlvest saati olnud õnnistatud ilusa naeratusega. Ei tasu heituda, sel juhul saab abi esteetilisest stomatoloogiast.
Esteetiline (või ka kosmeetiline) stomatoloogia on arstiteaduse valdkond, mille peamiseks ülesandeks on parandada hammaste väljanägemist ja naeratust üldisemalt. Tuginedes sellele definitsioonile, on selge, et esmajärgus on oluline tagada hammaste tervis, alles seejärel on võimalik hakata mõtlema probleemi esteetilisele osale.
Iga meie kliinikusse pöörduva patsiendi probleemid on individuaalsed, seetõttu algab iga ravi ja "esteetiline parandustöö", eriti meie hambaarstinduse valdkonnas, tasuta konsultatsiooniga, mille käigus viib arst vajadusel läbi põhjaliku hindamise, teeb röntgenülesvõtted ja koostab raviplaani. Kõige "keerulisemate" juhtumite kohta on võimalik rohkem teada saada neil kahel aadressil: (https://www.gloss.ee/2019/01/09/razveivaem-glavnye-mify-ob-implantatsii-vmeste-so-stomatologom-dmitriem-filippenko/ https://www.gloss.ee/2019/04/21/esli-otkololsya-kusok-zuba-6-variantov-reshenia-problemy/). Meie keskendume juhtumitele, mille puhul hambad on terved, kuid tarvilik on taastada nende ilus väljanägemine. Tavapäraselt on võimalik patsientide meie juurde pöördumisel eristada mõned tüüpjuhud:
Patsiendile ei meeldi hammaste värv
Põhjused selleks, miks patsiendile tema hammaste värv ei meeldi, võivad olla erinevad. Kõige levinumalt põhjustab seda suitsetamine ja / või "värvilise" toidu söömine ning jookide nagu tee ja kohv tarbimine. Probleem on võimalik lahendada valgendamisega, kuid meeles tuleb pidada, et kasutada on võimalik mitmeid erinevaid valgendamistehnoloogiaid ja valida tuleks hambaemaili suhtes kõige vähem ärritavad meetodid. Hammaste tumenemine võib esineda ka mõni aeg pärast närvi eemaldamist, sellisel juhul on hamba juurekanal tumenenud seetõttu, et see ei ole täielikult täitematerjaliga täidetud või on hambaemailil puudu toitainetest. Sel juhul saab abi proteesimisest - paigaldada on võimalik hambakroon või -laminaat. Hambakroon erineb laminaadist selle poolest, et see asetatakse muutunud värvusega hambale ja see katab selle täielikult, igast küljest - laminaadi kasutamisel paigutatakse see ainult hamba välimisele osale ja värvust muutnud hammas on sellega ainult minimaalselt, kui üldse, kaetud. Laminaadid võivad olla ainsaks lahenduseks ka inimeste jaoks, kellel on kollane hambaemail, mida valgendamise abil ei saa korrigeerida.
Viltused hambad
Ebaõige hambumusega kaasneb nii negatiivne mõju tervisele (hamba ebaõige mälumine, millega kaasnevad seedeprobleemid, kuid ka ebaühtlane koormuse jaotumine hammastele, varajane hamba kaotus jms), kuid ühtlasi on sellel selge mõju hammaste esteetilisele väljanägemisele. Selle probleemi lahendus sõltub patsiendi erijuhtumist, kuid võimalikud meetmed olukorra korrigeerimiseks on:
Hambadefektid
Hambalõhed, -praod ja -murrud (jah, esineb isegi hammaste ära murdumist). Konkreetsest defektist sõltuvalt on võimalik sellised probleemid lahendada ühel järgnevaist viisidest:
Hamba pikendamine täitematerjaliga - see on kõige odavam viis ühe või ka mitme hamba juures esineva väikese defekti korrigeerimiseks, kuid selle lahenduse esteetiline tulem on teiste meetoditega võrreldavatest tulemustest kehvem, ühtlasi lüheneb ka selliselt taastatud hamba kasutusiga.
Kroonid - see meetod on kasutatav ainult siis, kui igeme kohale on alles jäänud vähemalt kolmandik hambast ja hambajuur on seejuures suhteliselt heas seisukorras. Meie kliinikus esineb sageli olukordi, kus hambakroonid tuleb paigaldada tervele naeratusele (10-12 hammast) ühel või mõlemal lõualool. Esiteks võimaldab see peita hammaste juures esinevaid vigu, kuid teiseks annab see kõigile hammastele kauni vormi ja värvi.
Laminaadid - kehtivad samad tingimused kui kroonide kasutamisel, kuid samas on tegemist säästvama lahendusega kui kasutada kroone.
Puuduvad hambad
Adentia, see tähendab hamba puudumine, muidugi - ma usun, et ka see probleem mahub käesoleva artikli käsitlusse ja see on kasulik siinkohal ära märkida.
Nii nagu näete, siis esteetiline meditsiin lahendab inetu naeratusega seotud probleeme erinevalt ja eri hindade eest. Seda, milline lahendus teile sobib, võib soovitada hambaarst. Te võite meie kliinikus seoses eelnimetatud meetodite kasutamisega tasuta konsulteerida ja oma probleemile lahenduse leida, pöörduge meie poole siin: https://implanttihoito.com/
Esitage saidil taotlus ja me vastame kõigile teie küsimustele.
|
Veebisalvestus
|