

Antud artiklis vaatleme me, mis on irrigaator ja kellele see sobib. Vaatame üle selle seadme eritüübid, tehnilise iseloomustuse ja kuidas seda õigesti kasutada.
Milleks irrigaator vajalik on
Irrigaator - see on aparaat, mis aitab tagada suuõõne hügieeni. Seadme tööpõhimõte seisneb selles, et ta edastab rõhu all peene vedelikujoa, mis uhub välja hammaste või proteeside vahele kinni jäänud toidutükid, katu ja hambakivi. Sellisel viisil tagatakse täielikuma (võrreldes ainult hambaharja kasutamisega) suuõõne puhastuse, eriti raskesti ligipääsetavates kohtades. Viimane on eriti oluline juhul kui teile on paigaldatud sildadega kroonid või mitteemaldatavad proteesid.
Hügieeni parandamise kõrvalt seadme kasutamisel leiab aset ka igemete massaaž, parandades sel viisil vereringet. Samuti võib irrigaator tavalise vee asemel väljutada spetsiaalset vedelikku, mis tagab suure põletikuvastase ja antiseptilise funktsiooni.
Irrigaatorit on vaja kasutada pärast hammaste harjamist, kuna see ei asenda täielikult seda protseduuri.
Oluline vastunäidustus selle kasutamisel on eelkooliealiste laste puhul. Asi on selles, et lapsed ei oska iseseisvalt protseduuri ettenähtud viisil läbi viia. Samuti tasub seadme kasutamist vältida parodontiidi haiguse ägenemise korral.
Irrigaatori tüübid
Irrigaatoritel on olemas mitu eri tüüpi. Nad erinevad kasutuspõhimõtete- ja tingimuste poolest.
Irrigaatorite tüübid:
1. Kaasaskantavad. Selliste irrigaatorite jaoks on vajalikud patareid. Väga mugavad reisimisel. Kaasaegsetel mudelitel on ka suhteliselt suur võimsus.
2. Mehhaanilised. Praktiliselt ei erine kaasaskantavatest. Vahe on vaid selles, et pidevaks tööks on vajalik pidev mõju mehhaanilisele kolvile.
3. Statsionaarsed. Sellised mudelid paigaldatakse vannituppa. Nende töö jaoks on vajalik elektrivõrk. Need on võimelised tugeva rõhuga vedeliku väljutamiseks.
4. Voolava vee all kasutatavad. Paigaldatakse otse veekraani külge. Nende töö jaoks kasutatakse veenkraani survet, ventiilidega aga reguleeritakse võimsust.
Irrigaatorite tehniline iseloomustus
Erinevad irrigaatorite tüübid erinevad oma tehniliste võimaluste poolest. Just nendest oleneb seadme efektiivsus ja tema maksumus.
Üheks oluliseimaks näitajaks on väljutatava vedelikujoa võimsus. Kallitel ja statsionaarsetel mudelitel on kõrgem võimsus, paljudel on võimalus veejoa võimsust reguleerida, mis lubab individuaalselt valida sobiva surve.
Peaaegu kõik kaasaegsed irrigaatorid on varustatud pulseeriva joa mehhanismiga. Selline juga annab välja mikroskoopilisi veehaamreid, tänu millele toimub efektiivne puhastus ja katu eemaldamine raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Optimaalseks sageduseks, mis tahab mugava ja seejuures efektiivse puhastuse, peetakse 1200 pulsatsiooni 1 minuti jooksul. Turul võib leida võimsamaid mudeleid, mis annavad välja üle 1700 pulsatsiooni minutis, kuid see ei ole alati vajalik.
Erinevad irrigaatorite tüübid on varustatud erineva mahuga vedelikureservuaaridega. Tavaliselt on ühe protseduuri jaoks vaja 200 ml vett. Kaasaskantavad mudelid on varustatud sellele mahunumbrile läheneva reservuaariga. Statsionaarsete irrigaatorite reservuaarimaht võib ulatuda kuni 500 ml-ni.
Kuidas irrigaatorit õigesti kasutada
Irrigaator on loodud hammaste puhastusprotseduuri täiustamiseks. Reservuaari on vaja valada vett või spetsiaalset vedelikku.
Selleks, et vesi puhastamise ajal välja ei pritsiks, tasub kraanikausi kohale kummarduda. Seadme otsik on vaja paigutada igeme pealispinna suhtes 90 kraadise nurga alla. Protseduuri ajal on vaja seadet liigutada mööda igemepiiri. Hammaste vahel tasub liigutusi aeglustada ja pöörata sellele tsoonile erilist tähelepanu.
Irrigaatoriga puhastamise ajal ei pea olema mingisugust valutunnet (juhul kui need tekivad on vaja pöörduda stomatoloogi poole). Optimaalne vedeliku temperatuur on - 35-45 kraadi.
Sellisel viisil on irrigaator kaasaegne ja äärmiselt kasulik suuõõne hügieenivahend, mis lubab teil säilitada oma naeratuse pikkadeks aastateks.